Ewa Bądkowska

OBSZARY DZIAŁANIA 

KANCELARII
Głównym obszarem działania kancelarii jest szeroko rozumiane prawo cywilne, w tym w szczególności prawo zobowiązań, a także prawo rodzinne i spadkowe. Specjalizujemy się w prawie autorskim, prawie medycznym, a także w prawie pracy oraz prawie gospodarczym.

PRAWO CYWILNE

Prawo cywilne jest jedną z głównych gałęzi prawa i jednocześnie stanowi podstawowy obszar działalności Kancelarii. Pomagamy w przygotowaniu lub opiniowaniu umów zawieranych przez naszych klientów, zarówno w obrocie konsumenckim, jak i gospodarczym, a także między osobami prywatnymi. Reprezentujemy także klientów w postępowaniach sądowych i mediacyjnych.

PRAWO AUTORSKIE

Wspieramy naszych klientów w sprawach z zakresu prawa autorskiego – sporządzamy i opiniujemy wszelkie umowy regulujące stosunki z zakresu prawa autorskiego. Doradzamy zespołom muzycznym, autorom, wykonawcom. W razie potrzeby reprezentujemy naszych klientów w sprawach sądowych i postępowaniach mediacyjnych.

PRAWO MEDYCZNE

Prawo medyczne jest niezwykle zawiłą gałęzią prawa, a sprawy z zakresu prawa medycznego nierzadko są nacechowane ogromnymi emocjami. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, kompleksowo analizując stan faktyczny. W tego rodzaju sprawach reprezentujemy zarówno pacjentów i ich najbliższych w sprawach o błędy medyczne oraz naruszenia praw pacjenta, jak również podmioty udzielające świadczeń medycznych. Reprezentujemy naszych klientów w postępowaniach sądowych i mediacyjnych, jak również w sprawach prowadzonych przed wojewódzkimi komisjami ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. Posiadamy także doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów leczniczych, czuwając nad formalno-prawnymi aspektami ich działalności.

PRAWO GOSPODARCZE

Prowadzenie działalności gospodarczej nie należy do zadań łatwych. Przedsiębiorcy muszą stawić czoła różnorakim wyzwaniom – nie tylko ekonomicznymi i biznesowym, ale także prawnym. Nasza Kancelaria wspiera przedsiębiorców w prowadzeniu ich biznesów. Prowadzimy kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, prowadzących swoją działalność zarówno jednoosobowo, jak również w formie spółek. Posiadamy szerokie doświadczenie m.in. z zakresu prawa kontraktowego, prawa pracy, prawa handlowego, ochrony danych osobowych czy prawa zamówień publicznych.

RODZINNE
I SPADKOWE

W sprawach z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego zwykle towarzyszą ogromne emocje, są to zatem sprawy, w których rola pełnomocnika jest szczególnie istotna – pomagamy naszym klientom we wszelkich formalnościach, biorąc udział w negocjacjach, a w razie potrzeby reprezentując ich w sprawach sądowych i mediacyjnych.

PRAWO PRACY
I UBEZPIECZEŃ
SPOŁECZNYCH

W pracy spędzamy znaczną część naszego życia, dlatego ważne jest, by czuć się w niej dobrze i bezpiecznie. Wspieramy naszych klientów w egzekwowaniu ich praw z zakresu prawa pracy. W sposób szczególny pomagamy pracownikom-rodzicom, wiemy jak trudno zachować work-life balance, ale wiemy również, że jest to możliwe – jesteśmy po to, by bronić praw przysługujących pracownikom.

Pomagamy także przedsiębiorcom jak najlepiej zabezpieczyć ich interes, jako pracodawców, w poszanowaniu praw ich pracowników.

Umów się na spotkanie!